Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Ördek Define İşareti

Çalılık derede  yüklü miktarda parası mevcuttur, bu para bazen 2 ve 3 yere dağınık gömüşmüş olur çok fazla derin değildir.  Ördek işareti genelde yukarıdan paraya bakar vaziyettedir, kesinlikle çok yakın olmaz arada belirli mesafe mutlaka vardır.

Ördek İşaretleri  en çok  dere  yataklarına yapılır, kışın çok  akan derede  ördek işaretlerini  görmeniz  neredeyse imkansızdır, ördek işaretlerini bulabilmeniz için  dere sularının  çekildiği  zamanı beklemeniz gereklidir.  Eyer arazinin yüksek yerinde bir ördek işareti bulursanız mutlaka  yakınlarda bir dere yatağı yada akarsu  vardır. Burada yapmanız  gereken  dere yatağında bulunan sazlıkların en  sık olan yerine  gitmelisiniz.  Suyun çekildiği  zaman  bu sazlıklar arasında    arazi yapısına   aykırı  farklı  taşlar  görünebilir, bu taşlardaki   işaretler    veyada  taşın altı önemlidir.

Başka bir kaynak:

Ördekler dürüst sade ve becerikli olarak bilinir,  zarif  ve çevik hayvanlardır. Bulduğunuz  ördek işaretlerindeki  en önemli nokta ördeğin kanat  yapılarıdır,  bu kanatlar sizi emareye götürecek olan   önemli işaretlerdir. ördeğin erkek yada dişi olduğunu yine kanat yapısından  anlar ona göre  çözümlemede zaman kazanmış oluruz.

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    PEKİ SADECE ÖRDEGİN KAFASI DÜYÜK BİR KAYA İŞARETİYSE NE OLACAK