Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Sayısal Define İşaretleri

Harflerden OR ORO ve G harfi kaynaklara göre altını sembolizme eder. İşaretlerin nihayetinde ters bir ( S ) harfi bulursak büyük bir define habercisidir.

Bir ( Ω ) harfi bir tepeyi gösteren işarettir. Sağında ve ya solunda küçük murç işareti bulunan ( X ) işareti definede tılsım olayının habercisidir.

Bir ( Y ) işaretinin orta çizgisine dikkat edin. Biraz yukarıda ve yanında küçük murç izi bulunursa gömünün 1 den çok tuzak içerdiğini gösterir.

( 7 ) sayısı altın ve ya define işaretlerinden biri olmakla birlikte ( 7 ) rakamın ucu yön verir. Çizgiler Düz işlenmiş bir çizgi ise bu bize istikamet verir. 1 veya daha fazla dalgalı çizgiler su yönünde araştırma yapmamıza olanak verir. Yatay 2 çizgi ve ortasında dikey çizgiler ve çizgilerin içerisinde küçük daire işareti mağara girişinin  habercisidir.

Dikey 2 çizgi ve ortasında yatay çizgiler ve çizgilerin içinde bir daire işareti tuzaklı bir mağara girişinin habercisidir.

Yatay 2 çizgi ve 4 dikey çizgilerin dışında küçük daire işlemi var ise, bu bize çevrede ağzı tıpalı bir mağaranın bulunduğunu haber eder. 4 dikey ve 1 yatay çizgi define içeren bir mezarın işaretidir. 3 dikey ve

1 yatay çizgi , hilal işareti ( bir arada ) tuzak ve zehir içeren mağaranın habercisidir.

Diğer görüş: Karışık olan her kanalda mutlaka tılsımdan şüphelenmeliyiz. Bu istavroz olsun karışık kanallar olsun fark etmez. önce tedbirimizi almalıyız.

Sayısal Define İşaretleri
sayıların adım karşılığı
Yorumlar

 1. Mutlu dedi ki:

  S.a elimizde bir kılıç isareti var üstünde de m harfi var eştigimizde kılıckılıç ın olduğu kaya sıkıştırılmış kayalarla altan desteklenmiş düz ve üçgen kayalarla desteklenmiş çimentoya benziyen taşlar var vurduğumuz da parçalanıyor burada ne olabilir

 2. Anonim dedi ki:

  K harfi ama ne tarafa 3 adım

 3. Seymur dedi ki:

  Gabartılmış ücgen define işaretinin anlamı

 4. Anonim dedi ki:

  Taşta 1412 sayısı yazıyor ne anlama gelir