Balina veya Balina yavrusu

Balina büyük para demektir üzeri  oturak taşına benziyorsa otur ve karşına bak para oradadır. balinanın burnu sola doğru eğik ise para 2 yerdedir,  biri sağ gözün baktığı yerde diğeri burun istikametindedir,  eğer burun sağa eğikse 1. para sol gözün baktığı yerdedir yani tam tersi.

Balina ana kaya gibi ihtişamlı şekilde yapılmışsa burası para yeridir balinanın altına yanına yönüne bakın biyerde kapak olması lazım çektiğin zaman el dirseğe kadar girer parayı alırsın.

Balina veya Balina yavrusu: Nadiren define işareti olarak kullanılır. Tek başına yapılmış baline işareti gömüyü simgelemektedir. Bu işarette dikkat edilecek püf nokta, balinanın kuyruğunun yukarıya kıvrımlı olup olmadığıdır. Kuyruğunun kıvrımı yön vermekte olup yakınında horasan sıva ile doğal görünüm verilmiş yerleri kontrol etmenizi ısrarla önermekteyiz. Balina işareti farklı figürlerle beraber yapılmış ise antik yunan mitolojisine göre Poseidon (Okyanusların Tanrısı, Deniz Tanrılarının Tanrısı) anlamını taşımaktadır. Aynı şekilde yavrusu ise,Naiads,Naiades (Tatlı su perileri (göller, nehirler, kaynaklar ve çeşmeler) anlamını taşır. Uygarlık sembolü olup, defineyi değil hazineyi simgelemektedir. Sit alanı içine alınacak bölgeleri kapsar. Buradan uzak durunuz ve mümkünse müzeye bilgi vermenizi öneriyoruz.

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Kimsenin bildiği birşey yok tek bildikleri milyon dolar milyar dolar çay paraları da cebinde yooooooooook

Yorum Yaz