Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Çıplak Kadın, Çiçek Gül Papatya İşaretleri

Çıplak Kadın elinde asa varsa muhtemelen asanın ucunda haç işareti vardır. Bu kadın kilise mahzen giriş kapısına bakar,. Kadın yanında güneş, çocuk yada başka bir insan figürü varsa bu meblağ çok yakında demektir 5-7 metre önünde araştırma yapılmalıdır. Kadın kaya yontma değilde alçı ile yapılmışsa burası kilisedir kilise eşyalarına çok yakın yerdesiniz demektir.

Diğer görüşler: Karışık çizilmiş yada kabartma resim yada figür topluluğu içinde çıplak kadın varsa kraliçe veya prenses mezarıdır. kabartma mermerdeki çıplak kadın ekseriyetle yanında ikinci bir figür taşır. Beline sarılmış yada omuzundan sarkan bir yılan olabilir, bu taktirde hem mezar hemde çok önemli bir hazineyi işaret etmektedir.

Elinde meş’ale tutan kadın resminin yanında ikinci işaretler gerekir. Bu işaret dehlizin, mağaranın yada buyuk odaların işaretidir. Çift meş’ale iki ayrı yerdeki hazine olduğu gibi hem para hem mücevher zihniyet eşyası demektir. Ancak meşgaleli kadın yön arar emaneti olduğu yerde aramamak lazımdır kadın figüründe önemli olan iki husus vardır.

  • Kadının bakış istikameti; 2. Kadının eli veya elleridir kadının el yapısını sağlıklı incelemek malı almamızda önemli rol oynar.

Hamile Kadın

Bazı kesimler hamile kadının karnında altın olduğunu düşünerek kadının karnını kırar, bunu cahil defineciler yapar siz siz olun böyle bir hata yapmayın, kadının baktığı yer çok önemlidir direk gömüye baktığı olduğu gibi size 2. işaret-ide gösterebilir.

Kadın gömüleri normalden çok fazla olup bir insanın 7 sülalesine yetecek kadar altınları vardır, özellikle kilise çevresinde bulunan kadın figürleri kayaya resim şeklinde tasarlanmıştır buradaki kadının elinde bulunan asa ve gözleri bize emanetin yerini söyler. Kadın kucağında çocuk varsa bu hamama gider vaziyeti anlatır buradaki kadının arka ayağı yüklü miktarda hazineyi gösterir şekilde şifrelenmiştir.

Çıplak Kadın, Çiçek Gül Papatya İşaretleri Başka Bir Görüş;

Kadın figürleri ister çıplak ister kabartma ister oyma isterse resim olsun hiç fark etmez. öncelik kadının baktığı yöndür. varsa elleri,, yada elinde tuttuğu asa, hac, kitap onlara dikkat edilir. bölgede çocuk resmi olma ihtimali mutlaka vardır. kadın çocuğa dönüktür ama gözleri başka yere bakar.

Kadının baktığı yere git oradan kadına bak iki sevgili gibi göz göze geldiğiniz yer çok önemlidir. tam olarak bakıştığınız yer definenin olduğu yerdir. bu bazen müjdede olabilir, kadının yönü başka yerdedir fakat gözü arkada kalmışsa bu gittiğini ve gözünün arkada kaldığını anlatır. buradaki para az ise muhtemelen müjdedir gerçek parayı götürüyor demektir. asıl para kadının gittiği yönde araştırılmalıdır.

kadın

Eşkiya Belgelerinde Kadın

– İşaretimiz mağaradan 170 adım güneye doğru büyük kayanın yan kısmında bir kadın bakraçla su taşır vaziyettedir, bu kadının önünde 3 basamak işareti 2. basamakta bu kadının saç pelikleri oyulmuş vaziyette ise burada yüklü miktarda eşkiya parası vardır.

-Kaplumbağanın baktığı yönde delikte bakraç tutan kadın figürü varsa buda eşkiya parası olup çevre iyice araştırılmalıdır.

-Domuzların istikametinde tepeye doğru 2 güneş ve de 1 yarim ay resmi 2 günesin arası 135 adim ve de bu arada bir başka kayada bir genç kadın resmi varsa kadına yakın yerde yüklü miktarda hazine vardır.

-Kayalıkta harici bir taş üzerine bir kadın elinde bir çocuk taşır hamama gider şekilde yapılmış kabartma bir resim vardır. Kadının karnını oyuk kadının kucağındada bir çocuk vardır. Çocuğun içinde 380 adet bulgar altını vardır. Bu çocuğunda diğerindeki gibi kıç tarafından kırılarak parası alınır.

Çiçek – Gül – Papatya İşareti

Bayan mezarını simgeler yüklü miktarda zihniyet eşyası bulunmaktadır mezar ayrı eşyalar ayrı odada olur. Mezar bulununca yanda birde eşya odası vardır mezar boş çıktı diye çekip gitmeyin. Özellikle kafa tarafında birde oda bulacaksınız.

Çiçek güneşe bakar vaziyette ise mezar güneş tarafındadır daha çok düz toprakta oda mezarı bulursunuz mezar roma dönemi mezardır; genelde ülkenin batı tarafında bulunan işarettir. Bu anlatım ülkenin doğu tarafındaki ermeni çiçekleri ile karıştırılmamalıdır.

Çiçek işaretlerinin bulunduğu bölgede eski mezarlık alanı aramalısınız. Mezarlık alanda farklı olan bir mezar olmalı. Bu mezar üstün-dede çiçeği anımsatan işaretler olabilir. Bulduğunuz takdirde doğru hedef üstünde olduğunuzu göreceksiniz. Bilinen gömü işaretlerindendir.

  • Ülkemizde genellikle Ermenilerin bıraktığı işaretlerdendir. Çiçek işaretinde yapraklarından birisi eksik yapılmış ise, eksik yaprağının istikametinde araştırmaya devam etmeli, eksik yaprağın yapıldığı kaya altında veya civarında araştırmanızı sürdürmelisiniz.

Başka bir görüş; Kadın zihniyet eşyasını simgeler, kadın mezarı yanında ayrı bir odanın zihniyet eşyasıyla dolu olduğunu anlatır. farklı düşünceleri dile getirebilen, güzel konuşan, em-pati kuran narin bayanlara hitaben yapılan işarettir. çok değerli mezardır, mezar içi boşsa umutsuzluğa kapılmayın baş ucunda oda dolu eşyadır.

Başka bir görüş: çiçek işaretleri geç roma döneminde sıkça kullanılmış, genelde bayan mezarlarına işarettir mezarları oda şeklinde olur fazla derin değildir.

Ermeni çiçekleri biraz farklıdır, 6 dilimden oluşur aslında haç işaretidir. Burada ermeni mezarı vardır. Çevre kayaları iyi araştırırsanız delikli taşta bulursunuz. Ermeni mezarları genelde boş çıkar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.