Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Ejderha, Timsah ve Kertenkele Ustaların Görüşleri

3 ten 7 ye kadar başları olur, çok başlı ejderha varsa bunları hangi başı parayı verir onu anlamak lazım.  çoğu tek başlıdır genelde statü yüksek mezarın önünde olur, mezar ejderhanın arkasında ejderha karşıya bakar vaziyettedir. 

Ağzı açık ateş fışkırtan ejderha çok büyük kudrete sahiptir. Bunun mezarı ana kayaya oyulmuş kaya mezardır genelde çok odalı kaya mezar çıkar, esas mal ilk odadadır. İlk oda ana oda olup diğerleri piç mezar yani daha statü düşük olanların mezarlarıdır.

Ejderha en güçlü müttefik olarak kabul edilmiş yüklü miktardaki gömülerin başına olur. Üst yönetime ait gömünün habercisidir. Dili dışarıda ejderhanın meblağı çok yakında olup ejderha başı varsa meblağ biraz uzaktadır. Dere içindeki ejderhaların gömüsü dere suyu çekilmeden alınmaz kışın akar yazın kurur dereler ejderha gömüleri için uygundur.

  • Diğer Usta: Gömü işareti olarak sıkça kullanılmamıştır. Tarihte ki uygarlıkların tanrı olarak taptığı bir sembol olarak-da kullanılmıştır. Bazı uygarlıklarda ejderhayı duvar, mağara süslemelerinde kullanmışlardır. Gömü işareti olarak kullanılan ejderha işaretleri genellikle çizim değil kabartma olarak yapılmıştır. Kuvvetli ve tehlikeli bir hayvan olduğu için, gömüsü büyüktür, işçiliği çok zordur ve tehlikeler içermektedir. Araştırmalarımızda ejderha işaretinin bulunduğu alanlarda, ağzı kapatılmış mağaralar ve mağaraların dar tünelleri tespit edilmiştir. Ejderha işaretleri birkaç tünel-ide ifade edebilir.

Diğer Usta Yorumları

Ejderha en güçlü müttefik olarak kabul edilmiştir. Yüklü miktardaki gömülerin başına her daim ejderha işareti resmedilmiştir.   üst yönetime ait gömünün habercisidir  dili dışarıda ejderhanın meblağı çok yakında  olup  ejderha başı varsa meblağ biraz uzaktadır, dere içindeki ejderhaların gömüsü dere suyu çekilmeden alınmaz  kışın akar yazın kurur dereler  ejderha gömüleri için uygundur.

Gömü işareti olarak sıkça kullanılmamıştır. Tarihte ki uygarlıkların tanrı olarak taptığı bir sembol olarak-da kullanılmıştır. Bazı uygarlıklarda ejderhayı duvar,mağara süslemelerinde kullanmışlardır. Gömü işareti olarak kullanılan ejderha işaretleri genellikle çizim değil kabartma olarak yapılmıştır. Kuvvetli ve tehlikeli bir hayvan olduğu için, gömüsü büyüktür, işçiliği çok zordur ve tehlikeler içermektedir. Araştırmalarımızda ejderha işaretinin bulunduğu alanlarda, ağzı kapatılmış mağaralar ve mağaraların dar tünelleri tespit edilmiştir. Ejderha işaretleri birkaç tünel-ide ifade edebilir.

Ejderha Ayak İzi

Bu işaretten 3 adet olmalı 3. olan son noktadır mal buradadır.  dikkat edin en büyük olan 1. işarettir 2. biraz daha küçük 3. en küçük olandır 2 izi bulduğunuzda  hangisinin 1 yada 2 onu anlarsınız.  eğer ejderha işareti bulursanız çevrede izlerini arayın;  bu timsah, kertenkele ve yılanlar  içinde geçerlidir,  çünkü ejderha bir çok hayvanı  bünyesinde barındırma özelliğine sahiptir.

Diğer görüş:  Ejderha hangi hayvana benzetilerek resmedilmiş ise anlam ona göre değişir; gördüğünüz timsah tipi ejderha yada yılan tipi ejderha ise çözüm ona göre yapılmalıdır; şunu unutmayın; her ejderha mutlaka suyla ilgilidir; ejderha ayak izlerini takip edin mutlaka suya varırsınız; işte burası bizim bölgemizdir.

Ejderha İşareti Güç , cesaret ve metaneti simgeler.  Ejderha ayak izi işaretleri diğer işaretlerle karıştırıldığı için  defineci arkadaşların fazla bilgisi yoktur.  Bölge kil topraktan oluşmuş  veyada  volkanik  patlamalar sonucu  oluşan kayalar olabilir. Bu işaretler tavuk ayak izine  benzer  tarafı vardır. Farkı 3 parmaklı olmasıdır, 3 parmaklı  ve  kalın  belirgin bir işarettir.  

  • Bulduğunuz  ejderha işaretinin  yardımcı işaretleridir; hangi yöne gideceğinizi  ayak izi  işaretleri  belirler. Bu 3  ayak izi  birbirlerine  yakın bazende  çok  uzak olabilir. Diğer  ayak izini  bulabilmeniz için  kayalardan uzak açık alana gitmeniz daha mantıklıdır.

Elderha ayağı bazı kesimler tarafından tavuk ayağı ile karıştırılır. Halbuki ejderha geniş kanallıdır tavuk ince kanallıdır. tasarım olarak birbirine benzer; aralarındaki en belirgin fark biri diğerine göre belirgin şekilde kalın ve derin olur. üstelik daha büyüktür.

Yön olarak genelde uzun parmak tarafında araştırma yapılmalıdır. Ve en önemlisi hangi parmak önünde küçük delik varsa yön orasıdır.

Timsah define İşareti 

Timsah varsa para sudadır kışın  çağlayan yazın kuruyan derelere bakın parayı bulursunuz.

Diğer araştırma: Timsah ile ejderha birbirine benzerlik gösterir kertenkelede aynıdır ama ejderha timsah birbirine daha yakındır.  bunlar mitolojik hayvanlardır.  Mitolojide en güçlü sayılan yaratıklardır, bunların olduğu yerde  akla hayale  sığmayacak para vardır. Ejderha ateşi, timsah suyu temsil eder, timsahın parası kendinde saklı olabilir yada ağzında.

Diğer görüş: Timsahın ağzı açıksa parası içindedir. Kapalıysa muhtemelen dereye bakar vaziyettedir.

Diğer:  Eşkiyaların kullanmadığı işarettir. Genelde mısır ve yunanlılar bolca kullanır bazı şehirler kutsal kabul ederken bazıları etmez.

Diğer: Timsah işareti  liderlik  vasfı  taşıyan  başarılı kişilere tasvir edilirdi. Güçlü, sessiz,  kurnaz  ve korkusuz olan kişilere..

Arazide bir Timsah işareti ile karşılaşırsanız  dikkate alınması gereken bazı anahtar kelimeler şunlardır

Korku, Zaman, Büyü, Onur, Hızlandırmak, Gizlilik, Kuvvet, İçgüdü, Kurnaz, Yiğitlik, Verim, Esneklik, Güneş enerjisi,  Doğum oluşturma,  Güvenilebilirlik,  Yıkılmazlık, Duygusal derinliği, Antik / Primal, güç.

Bu anahtar kelimelerden yola çıkarak yardımcı işaretler elde edebilir ve  işarete ait emareye ulaşılabilir.

Kertenkele Define İşareti

Definecilikte kertenkele işareti: Para derenin içindedir kışın akar yazın kurur dereler ideal yerlerdir,  definesi tuzaklı dır;  malda zehir vardır. Çıkarılan altınlar çıplak elle elleşmemelidir mutlaka eldiven kullanılmalı ve maske takılmalıdır. Diğer görüş:  Bu işaretin başlı başına vücut ve kafa koordinasyonu olup vücut dili bizler malın direk yerini verir. Bundan kuşkunuz olmasın dikkat edilecek husus baş ve kuyruktur. Oyma ve kabartma olarak ikiye ayrılır. Ama ağırlık olarak kabartmalar ön plandadır. Bazı kabartma kertenkele figürlerinin kafasından müjdesinin alındığı olmuştur.

  • Ejderha ve kertenkele aynı familya gurubundadır. Kuyruklu, derisi pullu, ağzından ateş saçan dev kertenkele ejderhadır, daha küçükleri kertenkeledir. Bazı ejderhalar küçük tasvir edilir kertenkeleye benzer fakat ejderhadır. Timsah bunlara benzerlik göstersede biraz daha farklıdır.

Müjdesi tek paradır.  Eğer ki kertenkelenin başı sağa yada sola kıvrık ise kertenkelenin bakış istikameti ve tam sağı arasında kalan yanı 90 derecelik bir açı içerisindedir. Malı yerde yuvarlağımsı bir kaya olacaktır. Ve sırıtkan bir kayadır. Hatta bu kayanın altı çok iyi beslenmiş taşlarla muhafaza edilmiştir. Ve bu işaret yamaçta olur. Tam hedef burası olmakla beraber işçiliği son derece ağırdır. Sırf dolgu kaya çıkacaktır gerçek bir çözümdür.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.