DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Tılsımlı Baykuş İşareti Anlamı

Baykuş saldırır halde ise buradan tepe üzerine çıkacağız; buranın adı türbe tepedir bu tepedeki mezarın ortasını kazıp bele kadar indiğimizde yüklü miktarda hazineyi buluruz. burası 400 okka vezir mezarıdır. dikkat mezarın içi tılsımlıdır.

Diğer görüş: Baykuş İşaretide tılsım işareti olarak kullanılır. baykuş kem gözlere karşı en iyi koruyucu;  yine bir başka göz olduğu varsayımıyla tasarlanan baykuş seklindeki tılsımlar, En dikkat çekici özelliği gözlerin keskin olması, baykuş kayalara oyulduğu gibi camdan veya metalden yapılır. Bugün bile hala popülerliğini koruyan baykuş tılsımlarının, Baykuşun uğursuz bir hayvan olarak bilinmesi, bu tılsımın pek fazla rağbet görmemesine yol açan en önemli etken olarak değer kazanır. Onun koruyucu rolü, pek çoklarına göre evrensel değildir. Çünkü o, gecenin şeytani yaratığı olarak bilinir.

Yorumlar

  1. Cengiz dedi ki:

    Veliler Baykuşun resmi benim elimde var yardım edecek birileri lazım Bu benim numaram da bundan bana ulaşsın Baykuşun resmi çok önemlidir çoğu yerden teklif geliyor ama makine olmadığı için kabul etmiyorum ekranlı makine lazım