Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Ustalardan Domuz Çözümü

Domuz resmi hışır bir kayada dolma ise 60 okka domuz resimlerinde mevcuttur. Bu bölgedeki en zengin sofra budur.

Diğer Tecrübe: Dik kaya olmalı, altı sığınağa benzer, bir kulübeyi andırır gibi. Kulübenin tavanında bir domuz işareti göreceksin, Bu domuz işareti horasan tapadır. Tapayı aç çokça altın müjdesi vardır. Altın paraların düştüğü yeri kazmayı unutma asıl hakikatli define ayaklarının altındadır.

Diğer Tecrübe: 6 yavrulu domuz varsa dere içinde siyah bir taş olacaktır. 6 adet yavru domuz bu taşa yürür vaziyettedir. 5 kişi tarafından yuvarlanarak dereye düşürülen siyah taşı göreceksiniz. Yavrulardan biri sola bakar vaziyettedir müjde bu yavrunun baktığı yerde olup ana para dere taşının altındadır.

Diğer Tecrübe: Yine dere yakınında bu işaretin bemzeinden bulunur. dereye girdiğinizde domuz resimleri gözükür. Oturmuş vaziyette olan tek domuz mala bakar. Domuzun başının baktığı yeri kazarsan altında büyükçe taş çıkar. Onu kaldırırsan hakikatı bulursun.

Diğer görüş: Domuz resmi varsa derenin şelale yapan yerine ineceksin. Domuzluktan dökülen suyun hemen altında bir miktar müjdesi vardır. Ana para ana derenin orta kısımlarında bir su yarıntı karşısında altın ocağı suyu önünde sarp derenin birleştiği yerde burun vardır. Bu burnun en sarp yerinde yüksekçe oturak bir tabure kayası, 2 köşesinde 2 adet put vardır 7 katır yük buradadır.

Diğer tecrübeler: Domuz İşaretleri tıpkı tilki gibi şans getirildiğine inanılır.. Şefkatli anne görevi üstlenir, yanında kaç tane yavru varsa yavru sayısı kadar definesi vardır. Yavruların duruş şekilleri definenin arazideki gömülüş şekilleriyle benzer. En büyük definenin yerini diğer yavrulardan ayrı duran yavru belirler. Domuz işaretinin definesine ulaşmak için ilk dikkat etmemiz gereken noktalar bölgede mutlaka var olan harman yeridir. Harman yeri definenin sistemli bir şekilde gömüldüğü yerdir. Eğer domuzun kalçasında işaret varsa gömü yerini buldunuz demektir. Ayrı duran yavrular ve yavru sayısı dikkate alınacak diğer noktalardır. Sabah güneşinin ilk vurduğu yerler ile akşam güneşinin ilk battığı yerler kontrol edilmelidir.

Domuz işareti başka bir görüş

Definecilikte en çok önem verilen işaretlerden biri domuz ve yavrularıdır. Ayrıca dinsel tema olarakta kullanılmıştır. Domuz doğurganlığı ile bilinmektedir. Bereketi de simgeler. Beyaz domuzun gümüşü simgelediği söylenegelen rivayetlerdendir.

1- Domuzun yavrular resmedilmişse ve yavrular ana domuzun etrafında dağınık olarak duruyor iseler büyük domuzun baktığı yönde 30 adım sayılmalıdır. Define genellikle mirastır. Ya aile reisinin yada bir yöneticinin altınlarıdır.

2- Domuz önde yavrular peş peşe sıralı ise tümünün baktığı yöne doğru araştırma yoğunlaşmalı.

3- Yavrulardan bir tanesi diğerlerinden farklı olarak arkaya bakıyorsa gömü sürünün gittiği istikametin tersi istikametindedir. Her yavru için bir veya on adım mesafede olup, genelde kayanın altına denk düşmektedir. Mesela dört yavru varsa gömü ya dört adım ileride yada kırk adım ileride olup, derin mesafededir. Bazen bu figür geriye doğru 30 metre mesafede kayanın altında şeklinde de ifade edilir.

4- Roma iktidarı döneminde ölümsüzlük ile bütünleştirilmiş olup, kanatlı olarak görülebilmektedir.

5- Domuz gömüsü zor ve derindedir. Bir bakıma tavuk ve civcivler konusu ile benzerlik gösterir.

6- Baktığı yön çok önemlidir. İkinci bir işaret aranır. Yavrusu veya ona ait bir uvzu aranır. İşaret küçük olup gözden kaçabilir. 1 metre altına bakılmalıdır. Buradan çok ciddi bir hazine çıkar. Altın paralar çok değerli olup onların da üzerinde domuz resmi vardır.

7- Burada iri bir mağara içerisinde 3 adet gemi resmi görürsünüz. İyi bakınız gemilerden biri yüzer şekilde diğeri yatar vaziyette bir diğeri ise ters dönmüş şekilde çizilmiştir. Emanet malın ağırlığından yatmış olan gemidedir. Dere içinde siyah bir taşımız olacaktır 8 kişi tarafından yuvarlanarak taşınmıştır. Siyah taşı bulursam bakarım üzerinde 6 yavrulu domuz resmi anası önce onun arkasında sıra sıra 6 yavru vaziyettedir. Yavruların birinde tek bir domuzlu altını alıp esas malı taşın altında ararız keçi deresinde başka 3 yerde domuz resmi görülür. Oturmuş tek domuz mala bakar domuzun başının baktığı yeri kazarsam altından büyükçe bir taş çıkar onu kaldırırsam asıl kaynağa ulaşırım.

  • Domuz işareti genelde mağara mahzen aramanızı söyler. İşaret yar aşağı ise yardan aşağı inilip giriş aranmalıdır. Domuz üzerinde haç varsa bu mahzenin habercisidir.

Domuz eşkiya işareti ise işaret dik olmalı. bu kaya horasan sıvalı olup 60 okka domuz resimlerinde mevcuttur. Paranın tümü antika-dır. Eğer yoksa mutlaka dere vardır, dere suyunun ağzında bir domuz resmi daha vardır. Bu derede birde değirmen vardır, Bu değirmende 4 metre genişlikte yatay bir kaya vardır, bu kayadan derenin domuzluğu görünür, domuzluk’tan dökülen sular altında çok değerli bir Hristiyan çanı vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.