Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Eşkiya Belgeleri Soyuldu mu, Definecilerin Görüşleri

Eşkiya Belgeleri Soyuldu mu, Definecilerin Görüşleri

Bu konuda definecilerin eşkiya belgeleriyle ilgili görüşlerini derledik. Her bir paragraf başka bir defineciye ait görüştür.

Definecilerin Tartışması

Bilmece gibi bir birini arattırıp bulmaca gibi birbirini tamalayarak ilerleyeceksin. Legonun eksik parçalarını tamamlar gibi birbirini tamamlayan işaretlerin olduğu yerler Eşkiya işidir.

V işaretinden ziyade ok oyma yerine fındık veya ceviz büyüklüğünde burgu delikleri ile bir yere yön verme. Şelalelerde gizli olanı arattırma. Sarp bölgelerde kapalı veya açık mağaralar. Medeniyet işleri olan kayalardaki işaretli kayaların bile kesilip farklı doğala uyumlu tarzda tuzaklanan kayaların dizimi ve bu kayalarda eski medeniyet işaretleri bile kesilmiş ve yerinde değildir. Benzeri durumların olduğu yerler eşkiya yerleridir. Önemli posta kavşakları kervan yolları yakın bölgeleri ve Osmanlıda merkezi kontrolden uzak sarp alanlar diyebiliriz.

Piyasadaki Belgelerin Çoğu Soygun Yemiş

Piyasada bulunan eşkıya belgelerinin tamamı soygun yemiştir lakin kişiler değil Volçan bütün bölgeleri bir araya toplamıştır. Kimi yok Bulgarca surda burada inanmayın kardeşim. İçimizde bunu net şekilde bilenler var.

Ben net herseyini biliyorsam onlarda biliyor . Varsa o yiğitler siyonizme hacliya falana filana yüzmez değil çıksın karşıma yapılan esaret ve noktaları tek tek saysın. Ben güveneyim benide inandirsin bendekinin aynını okusun. Tutarım elinden kendime kardeş bellerim alırım devletimi gider hepsini çıkarırım ama nerde.

Onlar sadece kendini birde Yahudi Siyonizm’e kulluk ediyorlar . Bu söylediğim kişiler kendini net şekilde gizleyen kişilerdir biraz aklinizi kullanın kardeşlerim bu iş sizin sandığınız gibi işler değil vesselam..

Bana içinizden kızan hatta bu yalan söylüyor diyende olacak. Elhamdülillah. Müslümanım Müslüman yalan söylemez. Müslüman nefsiyle hareket etmez. Ortada bir hakikat var batılı güçler bunun devletimize faydası dokunmaması için yeri bilen kişileri dahi ortadan kaldırmak peşindeler. Ben kısaca sunuda söylemek ve eklemek istiyorum. Ben yerleri devletime teslim edeceğim o milleti yanlış bilgiler ile oyalayan adamlara ise gidip dedelerinin kaya mezarlarını kırmaktan başka bir şey bırakmayacağım. Bunuda ALLAHIN ismi şerifine yemin ederek söylüyorum, volçan ve ekibinin tek bir mahmudiyesini dahi bırakmayacağım.. Hepsini devletimizin bekası için devletimize vereceğim. Bunu göreceksiniz. Ben bu konuda en ufak tereddüt ve şüphem olmamıştır olmayacakta vesselam…

Ve bir gün benim bu söylediklerime sizde tanık olacaksınız. İşimi bitirdikten sonra namus ve şeref sözü veriyorum. Devletimde müsaade buyurursa ben bütün işaretleri tek tek burada sizinle paylaşacağım. O zaman nasıl hata yaptığınızı nasıl yanlış yaptığınızı hepiniz anlayacaksınız. Ama pişman olunacak bir şey olmayacak. Her şey layık olduğu yerde olacak vesselam.. Hepiniz kardeşimsiniz bu konuda şüpheniz olmasın.. Allah yar ve yardımcımız olsun. Dua ediniz. INŞAALLAH…

Diğer Görüş Devlet Yavaştan Topluyor

Ne Siyonizm’i ne haçlısı burada gerçekleri bilen dahi olsa kimsenin dillendiripte gidip alabileceği şeyler değil. Herkes biliyor ki senin benim onun bunun gidip çıkarmasına izin verilmeyeceği şeyler bunlar. Kaldiki devlet zaten tenhadan bunları çıkartıyor yerleri yurtları hepsi belli. Devlet safında güzel kardeşim, senin benim onun bunun yurdum insaninin resmi halde bile saf dişi kalabilecek bir reaksiyon bu. Bu sebepten konuşulmasının bile anlamı yok. Sahsım adına sadece senin benim hayallerimi anlık olarak süsler öteye geçmez.

Bazen burada o sahte belgeleri okurken bile insanın akli başından gidiyor. Bindir medeniyetten toplanmış paraların ziynet eşyalarının değerini düşündüğümüzde bunlar paha biçilemeyen şeyler. Bir insanın hayalini kurduğunda bile aklini ve ruh halini sarsan bir durum. Bu yüzden burada isin aslini yerini işaretini vs vs bilen olmuş olmamış yine bir anlamı yok.

Diğer Görüş

Belge ve harita varsa yerde ondadır bu isin asli budur belgede var yerde . Zaten belgeyi haritayı yazsa is biter kimse kimseyi yutamaz .

Devler Her Şeyi Bilir

Böyle bir şeyin olduğuna ihtimal vermiyorum. Şunu sende bil ülkemizin toprakları içerisinde olan her bir halttan devletin haberi var.. Sende yer olacak hem de bu kadar efsane olmuş yer ve bunu devlet bilmeyecek? mümkün değil…

O malzemeler Osmanlının, Türkiye’nin, ve milletimizin. 1 asırdır arıyorsunuz 1 asır daha ararsınız. İyi ki o dönemde gps i sunu bunu yokmuş. Buna da şükretmek lazım.

Korktuğu Osmanlı Torunu

Benim anladığım kadarıyla bu Volçan belgelerinde birilerinin kısmeti olan alındı kalanları da ancak mehdi alacak. Çünkü okuduğum belgelerinde kendinden zeki olan birinin geleceğinden bahsetmiş. Korktuğu bir Osmanlı torunundan bahsediyor.

Defineciler Serzeniş Olmuş

Definecilerde umduğunu bulamamanın serzenişi olmuş . Gerçek belgelerin sendede olduğunu bir çok yazında idda edenler var. ( Bu arada gerçek belgeler bende yok. Ki olsaydı legal yada illegal bir sonuca giderdim ) Hocam gerçek belgelere sahipsen , bilgilere hakimsen, burada arayış niçin, serzeniş niçin.
Yazımı farklı yorumlama, yıkıcı değil yapıcı yazıyorum. Arayışlarını serzenişler yapmak yerine daha net bir şekilde yazarsan, belki ilerleyebileceğin yollara ulaşırsın.

Definecilerin amacı belgelere ulaşıp elindekilerle teyit etmekmi. ( ki bu da imkansız , ki kimse tanımadığı yada yeni tanıdığı biriyle paylaşmayacaktır.) Definecilerin çoğunun amacı ekonomik destek ve ekip desteği. Ki herkesin ağzı yanmış buda nasıl oluşacak.

Piyasadaki Belgeler Sorgulanmalı

Şahsi fikrim piyasadaki bilgilerin %70 yanlış, birçok çeviri hatası da mevcut. Eşkiya belgelerindeki sistemi oturtmak için birincisi coğrafya da geriye gitmek gerekir. Doğal ve doğal olmayan etmenlerden ötürü çoğu işaret gitti silindi çoğu körü körüne yok edildi. Yol çalışması oldu şehir kuruldu Dağ çöktü bilmem ne oldu. Oldu da oldu. Şuan yaşadığın yer yıllar öncesinde belki de büyük bi nehirdi. Yıllar önce yetişen bitki şuan yetişmiyor belki de . Kıyıda kösede yaşayan Cenevizlilerden haberleri yoktu belki de. Denizden karaya çıktık diyor hangi denizden ? Suan hemen hemen denizlerin her yanı yaşam alanı şimdiye kadar bir şey çıkmaz mı o kadar yol yapıldı ev yapıldı bilmem ne yapıldı.

Demek ki bu bi yalan ya da Türkiye de degil. Topal miydi çolak miydi Manolun hakkında Bilgi değişikliği. Sizce deniz kenarında olan birsey şimdiye dek bulunmaz mi ? Kaç kişi Arıyor kaç kişi yıllarını verdi. Hani demem o ki günümüz şartlarında değerlendirmek saçma. Ve genelde normal mezar işaretlerine göre yapmış tüm işaretlemeleri herkesin yaşadığı yerde var bu işaretlerden.

7 Bölge

Emin olunki bende sessiz bir şekilde işimi zaten rabbim nasib ederse yapacağım. Şunu bilinki hakiki 7 bölgede olan hiç bir bölgede yoktur. Ve olmazda bütün bölgeleri bilirim 6 ya kadar olanları boştur.
Hakiki bölge 7 olanıdır ve feriştah olsalar en ufak bir iz dahi bulamayacaklar .

Ben sözümün eriyim ben işimi bitireyim size tek tek bütün yapılan işaretleri ve noktalarını yazacağım bundan şüpheniz olmasın. Sizin ne düşündüğünüzü bilmem ama ben sizin kandırıldığınızdan eminim.
Buda sizin yüreğinizin güzelliğinden olsa gerek.

Benim şimdi hiç bir şeye ihtiyacım yok tek ihtiyacım yurda dönüp bi an önce işime bakmak. Maddi ve manevi hiç bir şeye hamd olsun ihtiyacım yoktur. Ne ekip nede başka bir şey. Devletimin ekibi vardır ve yeterlidir. Başkasına ihtiyacım olmadı olamazda vesselam..

Bu Bilgilere Cevap Verin

1. Son tepede kaç kişi zehirlenerek öldürüldü?
2. Son tepeden kaç kişi ayrılarak yola devam ettiler?
3. Bir bölgeye vardılar….o bölgeden bir kişi geri döndü….hangi unvanla nereye geldi?

İşte bende bu bilgilere sahibim

Buda Benim Hikayem

1939 Yılında İstanbul’a giden bir tanıdığım, Eminönü vs çevrelerde simit satıyormuş. Yaşlarım 12 – 13 diyordu, daha çocuk yastayım. Her Sabah Yanıma bir Adam gelip Simit alıp gidiyordu. Derken, bir Zaman sonra benim nereli olduğumu sordu, bende Karadenizliyim, Zonguldak dedim. 1 Hafta yanıma gelmedi ve günlerden bürgün karsıma çıktı elime bir Kâğıt sıkıştırdı.

Baktım ve hiçte tanımadığım bir yazı var, ben bunu okuyamıyorum dedim. Bana, Oğlum bu yazı Rumca dedi, yokmu tanıdığın okusun dedi. Hayri Yok dedim, peki dedi, yandaki Kahveden Kalem defter aldı ve Türkçe bir şey yazdı bana verdi. Bende Amca bu nedir dedim, Oku ve Bugün anlamasan ileride anlarsın dedi. Bu Kâğıdı hiç Kaybetme, senin nasibin yoksa, belki vereceğin bir başkasının nasibi vardır dedi ve gitti. O Günden Sonra O Ermeni’yi hiç bir daha görmedim dedi. Bundan 8 Yıl önce bu Kâğıdı Adam Bana verdi ve 1 Yıl Sonra Rahmetli Oldu!

Arkadaslar, size soruyorum, Peki bu Mektuba yani Volcan Voyvoda hazinelerinin anlatildigi Mektuba itibar edilirmi???

Ben Zaman zarfında, Mektuptaki yazılan bazı Satırların, Sitelerde Dolaştığını gördüm. Hani tam metni olmasada, benzerlik vardı ve oradan bu Mektup ´un Volçan Voyvoda hazinesi olduğunu anladım!

Umarım, içinizden Samimiyetime güvenerek, Dostane bir şekilde cevap verirsiniz!!!

Aynı Yerdeki İşaretler

Mesela kısa öz diyeyim. Ambar kaya, kartal kaya, Sahin kaya, kudret kale, halkalı kaya, sinekli mağara, ali bey değirmeni, baş değirmen, isli mağara, kemikli mağara, yılanlı mağaraların tamamı aynı alan aynı yerdir.

O kadar dolaylı anlatılmışkı herkes mesafe arıyor. 2 binin üzerinde işaret anlatırlar hiç kimse görmedimi? 130 yıldır eşkıya biteli hiç kimse izine rastlamadimi? Dünyayı talan ettiler bu talandan kimse haberdar olmadimi? Bu yer nasıl bir yerki kos kocaman Osmanlı devletinin ruhu bile duymadı?
Yavuz Selim han ‘ın altını çalacak emin ağa kafiri kimse izini bulamayacakmı kime yuttururlar bilmem ama ben yutmam çünkü uydurma . Yavuz Selim Han’ın celalinden korkmayan bir devlet yokken eskiya at binip cirit atacak öylemi. Millet nasıl inanıyor böyle şeylere arkadaş..

Birgün yazdığım defineci kitabımda bu konuları kaleme alacağım unutmadan. Ve her işareti ve her alanı tek tek yazacağım. İşler bitince okuduğunuzda alanı gezip seyre dalarsınız. Mesela vezir tepede yer altı şehri. Bu meşhur kartal kaya ve diğer ismi olan yerdede yer altı şehri. Şimdilik bu kadarı kafi. Aklı selim olan Müslüman düşünür ki neden bulunmuyor asıl onu çözmeye çalışır işareti falan değil.. Net diyorum kıyıya 150 metredir vesselam…

Volçan Belgesi Tam olarak Şöyledir Başka Bir Görüş

Her bir işaretin kendine ait odası var. Ve yatay ve düşey de konumlandırılmış odalar var. Her birinin döküm kurşun kapısı var. Put ve işaret döküm şeklinde taş veya kaya işi değil . Her bir kapı şifreli ve tuzaklı. Giriş yukarıdan aşağıya doğru yatayda karşılayan ilk işaret Meryem Ana putu. Yukarıdan aşağıya iniş bitince yatayda giriş yapmanızı sağlayan köprü kurşun köprü 3 adım da Meryem Ana putu girişi açtığınız için rüzgar ile ceyran dan ötürü çan sesi karşılayacak sizi .

2. İniş 8 basamak yeraltı suyu ile ıslanarak inersin. Bir nevi kötülükleri terk etme yahut arınma günah çıkarma kutsanma gibi . Volçanın kitabı tek kalemden çıkma değil seyir defteridir. Her bir devir teslimde diğer volçan üzerine düşen vazifeyi not etmiştir. Defter önlü arkalı kurşun döküm 4 atlı vardır. Ön taraf şaha kalkmış taraf duran 3 at. 3 ayrı köprü daha vardır. bunlar değirmen adı altında şifrelenmiş odaların düşey de hareket ederken odaya ulaşılmak için yapılmıştır.

Her bir isim dönemin mevcut yapıları ile isimlendirilmiştir kafa bulandırmak için. Uzun lafın kısası bırakın bu dediklerimi bulup açmayı o alanda burayı bulma düşüncesine sahip iseniz nefes dahi alamazsınız. Gırgır şamata yaptığınız büyü efsun tılsım işlerinin katıksız halini en ufak ayrıntısına kadar işlemişler oraya.

O bölgeyi buldum diyebilmeniz için kartal kayayı bulacaksınız. Kartalın yanına çıkıp baktığı yeri göreceksiniz tekrar inip yılanlı kayayı bulacaksınız. Eğer bu iki emareyi buldu iseniz yakın çevrede kaynaktan 300 MT kadar aktık tan sonra tekrar yeraltına giden kaybolan suyu bulmuş olmanız gerekiyor.

Kadın Volçan İşaretleri

Kartal, aslan, ayı, kurbağa, maymun, yılan, tavuk, akrep, boğa, koç, ceylan, köpek, kurt, güvercin, hayvanat bahçesi gibi her biride kendi içinde şifreli say say bitmez. Hayvanlar niye ? Kadın volçan duydunuz mu hiç, acaba bir kadın hangi işareti seçer di kendine. Volçan lardan bir tanesi parmaksızdı kapısını açmak isteyen murç deliğinden içeri işaret parmağını sokup kefaretini ödemek zorunda inkar etti. Parmağını verdi yemini için parmak almadan açtırmaz kapıyı. Acaba bu volcan ın işareti neydi evet meşhur sağ el işaret parmağı kesik olan.

Eşkiya Gömüsü Derin Olur

Eşkiya gömüsü derinde olur. Alması zor noktalarda olur. Yani ana para bankada vadeli hesaptadır..
Fakat ihtiyaç olduğunda günlük olası harcamaları karşılamak için, bir miktar vadesiz hesaba yatırılır.. Atm lerden kolayca çekilebilir.

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  tarih kitaplarından, Osmanlı arşivinden, tahrir defterleri, kadı mahkeme tutanakları vs.
  özellikle 1800’lü yıllarda, Osmanlı’nın her yerinde eşkiyalar peydah olmuş

  .
  Özellikle balkanlar ve doğu Anadolu bölgesinde. kervanlar, köyleri yağmalayıp dağlara kaçmışlar.
  devleti çok uğraştırmışlar, belki de sistemin bozulup, yıkılmasına vesile olmuşlar.

 2. Muammer pala dedi ki:

  Selamünaleyküm
  Volcanin haritasını çözebilecek Osmanlı torununu bekliyoruz
  Harita bende.
  Lakin çok karışık çözümü için yardımcı olacak olanlar için numaramı yazıyorum.
  05444289555

 3. Muammer pala dedi ki:

  Resim yükleyemiyorum
  WhatsApp tan atarım
  Gelirseniz misafir ederim başım üstünde
  Allah’a emanet olun

 4. Anonim dedi ki:

  Ben o osmali torunu Atilla Ben volcan denen kani bozuk kisinin bahsettigi yerleri biliyorum vede hepsini resimle kanitlarim

 5. Anonimbiri dedi ki:

  O bahsettiginiz osmanlitorunu benim volcanin butun yerlerini nokta atisi biliyorum hepsi ayni bolgede cogunu resimledim telefonumda var resim atamadim Belgelerdeki gecen yerler bire bir tutuyor Ben devlete degil devletin icideki vatan hainlerine guvenmiyorum bende birsey cikarmadim obolgeye cok defineci goturdum kimse bir isareti farkedemiyor bana ruyamda goterildi inanmayana vatsaptan resim atabilirim Saygilarimla Osmanli torunu

 6. Sabri dedi ki:

  Yalandan kim olmüşabiki bir sürü defineci Volçan memleketimizin güzide yalancılarındandır 1915 goçunde gönderilmiştir .Kendisi çok güzel resim yapardı ve hikaye yazardı ve bu hikayeleri çok güzel yutururdu Geçmiş ola tüm defineci abeylere .Ben bu dediklerinin hepsini buldum çozmem yaklasık 30 günümü aldı ve şu karara vardım dağların yalancı çobanı volçan Kuyuya bir taş atı 100 yıldır kimse çıkaramadı son osmanlı torunu yani ben Sonvolcanbükücü :⁠-⁠)