DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

GRAD601 Gradyometre

Grad601, jeofizik ve arkeolojide kullanım için bir veya iki silindirik sensör düzeneği bulunan dikey bileşenli bir gradiometredir. Her sensör düzeneğinde iki akı kapaklı manyetometre bulunur. Kalibrasyon verileri için elektronik ve uçucu olmayan bellek ile birlikte bir metre dikey ayırma özellikli iki Fluxgate manyetometresi. Sistem gelişmiş bir derinlik tepkisi, olağanüstü stabilite ve elektronik ayar sağlar.

Grad601-1 tek sensör versiyonu hem arkeolojik olasılık hem de boruların, kabloların, tamburların ve arkeolojik özelliklerin yerleri için idealdir .
Grad601-2 iki sensörlü versiyon arkeolojik araştırma için tasarlanmıştır ve jeofizik yüzey araştırmalarının yaklaşık yarısında tamamlanmasına izin verir.

Bu gradiometreler, 0.03nT çözünürlüğe sahip 100nT doğrusal aralığa ve 0.1nT çözünürlüğe sahip 1000nT aralığa sahiptir.

Sensörlerin istisnai sıcaklık kararlılığı, araştırmalar sırasında minimum kayma sağlar ve ayarlama ihtiyacını azaltır. Tüm ayarlamalar tek bir buton ve sesli ipucu kullanılarak otomatik olarak yapılır.

Bu gradiometreler sağlam bir taşıma çantasında kablo ve aksesuarlarla birlikte verilir. Grad601-2 ikili gradiometre, cihazı taşırken operatörün kollarını tamamen serbest bırakan ayarlanabilir bir kablo demeti içerir.

Bir gradiometre küçük, yüzeye yakın anomalileri bulmak için idealdir ve bu nedenle arkeolojik, jeoteknik ve çevresel haritalamada çok kullanışlıdır. Diğer bir avantaj, manyetik alanın bu bileşeni normalde günlük değişimler içermediğinden, bir bazal istasyon manyetometresi olmadan bir dikey gradiometrenin konuşlandırılabilmesidir.

Daha Fazla Bilgi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.