DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör

Ok İşareti Nerelerde Saklanır

Ok İşareti-nin tam anlamını diğer konuya  yazdık isteyen oradan bakabilir bu konuda ok işareti nerelerde saklanır asıl işaret nedir ok neresindedir onu anlatmaya çalışacağız.

Ok İşareti Şifreleri

1- Ok işaretinin en sık rastlandığı  işaret V işaretidir; normalde v sandığınız işaret bazen okun mızrağı olarak betimlenmiştir.  görüntü v olduğu için bazı defineciler  v işareti yorumları ile yaklaşmaktadır. bu v yi mızrak olarak-ta düşünmeli; ona göre çözümler üretilmelidir.

2- Y işareti yine ok işaretinin saklandığı bir diğer işarettir. bunların hepsi şaşırtmaca doludur; y işareti içinde V de saklanır; okun mızrağı-da saklanır, bunları bilmek ve her 2 yoluda denemekte fayda vardır.

3- Bazı oklar ise ön yada arkayı vermez; arka çaprazı vermektedir. dikkat edin mızrak normal değildir;  bir kanat biraz daha  kayık durur; işte bu kayma size yön vermektedir.  bunların bir çoğu arka çapraza gider  yani ne sağ nede tam arka her ikisinin ortası  bizim yönümüzdür.

4- Kuş kanadı ve tavuk kanadındaki oklar, aynı şekilde yılan dilindeki ok hepsi görünmezdir; ama bize definenin yerini verir.  ana işaretler sizi yanıltmasın işaretlerin içinde saklanmış işaretler vardır bunlara dikkat edin; burada sunuda belirtelim saklanma özelliğine sahip en kapsamlı işaretimiz v işaretidir. bu işaret her yerde saklanır.

5- Ok işaretini bulunca hemen sevinmeyin; okların çoğu definenin yerini vermez yani son nokta işareti değildir; çok zaman 2. işareti bulmanızı anlatır  bazen direk defineyide verebilir özellikle karşıda yığma yada öbek varsa okta burayı gösteriyorsa yeri buldunuz demektir.

6- Bazı oklar gösterdiği yeri değil tam arkasını verir;  gitmeniz gereken mesafe kadar öne değil arkaya gider malın üzerine çıkarsınız.

7- Oklar bazen birbirini takip eder şekilde sıralanmıştır. ilk oku bulur takip eder; 2. oku bulur omuda takip edip; 3. oka ulaşırsın. bunlar genelde dağın yarında olur. 3. oku bulduğunda o size son noktayı gösterecektir.

Bakın şimdi oklar arasındaki mesafe ile son okla gömü arasındaki mesafe farklı olur. her ok arasında 100 metre vardır ama; son okla gömü arasında 30 metre olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.