Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Ok İşareti Nerelerde Saklanır

Ok İşareti Nerelerde Saklanır

Ok İşareti-nin tam anlamını diğer konuya yazdık isteyen oradan bakabilir. Bu konuda ok işareti nerelerde saklanır. Gerçek işaretin nerelerinde gizli oklar vardır onları anlatmaya çalışacağız.

Ok İşareti Şifreleri

1- Ok işaretinin en sık rastlandığı  işaret V işaretidir; normalde v sandığınız işaret bazen okun mızrağı olarak betimlenmiştir.  Görüntü V olduğu için bazı defineciler V işareti yorumları ile yaklaşmaktadır. Bu V yi mızrak olarakta düşünmeli; ona göre çözümler üretilmelidir.

2- Y işareti yine ok işaretinin saklandığı bir diğer işarettir. Bunların hepsi şaşırtmaca doludur. Y işareti içinde V de saklanır; okun mızrağı-da saklanır, bunları bilmek ve her 2 yoluda denemekte fayda vardır.

3- Bazı oklar ise ön yada arkayı vermez; arka çaprazı vermektedir. dikkat edin mızrak normal değildir;  bir kanat biraz daha  kayık durur; işte bu kayma size yön vermektedir.  bunların bir çoğu arka çapraza gider  yani ne sağ nede tam arka her ikisinin ortası  bizim yönümüzdür.

4- Kuş kanadı ve tavuk kanadındaki oklar, aynı şekilde yılan dilindeki ok hepsi görünmezdir. Ama bize definenin yerini verir. Ana işaretler sizi yanıltmasın, işaretlerin içinde saklanmış işaretler vardır bunlara dikkat edin. Burada sunuda belirtelim saklanma özelliğine sahip en kapsamlı işaretimiz v işaretidir. bu işaret her yerde saklanır.

5- Ok işaretini bulunca hemen sevinmeyin; okların çoğu definenin yerini vermez yani son nokta işareti değildir. Çok zaman 2. işareti bulmanızı anlatır  bazen direk defineyide verebilir. Özellikle karşıda yığma yada öbek varsa okta burayı gösteriyorsa yeri buldunuz demektir.

6- Bazı oklar gösterdiği yeri değil tam arkasını verir;  gitmeniz gereken mesafe kadar öne değil arkaya gider malın üzerine çıkarsınız.

7- Oklar bazen birbirini takip eder şekilde sıralanmıştır. ilk oku bulur takip eder; 2. oku bulur omuda takip edip; 3. oka ulaşırsın. bunlar genelde dağın yarında olur. 3. oku bulduğunda o size son noktayı gösterecektir.

Bakın şimdi oklar arasındaki mesafe ile son okla gömü arasındaki mesafe farklı olur. her ok arasında 100 metre vardır ama; son okla gömü arasında 30 metre olur.

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Arkadaısm sana nasıl ulasırım