Definecilik Define İşaretleri Kayada oyma Antik paralar Maden yatakları Dedektör
 dedektör burada

Haç Define İşareti Yeni Bilgiler

Haç işareti önemsiz hiç bir yere yapılmamış yapılmaz.  bu haçlar bazen istavroz dediğimiz şekilde bazende aile putu şeklinde  karşımıza çıkar sonuçta hepsi haç işaretidir tek farkları anlamlarıdır.  aile putu dediğimiz haçların yanında aile mezarı, istavroz yanında ise sade mezar yada mezarlık bölgesi yani nekropol olur.  

Kanatları içe  yada dışa bombeli haç işareti  yine sık karşımıza çıkan türlerdir, bunlarda  yakın bölgede mezar olduğunu anlatır,  yatay kolları alt alta 2 adet olan haçlar ise kubbe yada papalık sembolü ile alakalıdır,  8 kollu haç ise günah çıkarca haçı olup eşit kollara sahip haçlar ise hemen arkasında mezar anlamındadır.

En Tehlikeli Haçlar

Haçlar arasında en tehlikeli olanı ise daire içine alınmış haç işaretleridir biz buna daire içinde haç deriz bu  haç diğerlerinden farklı olarak din adamlarının mezarlarını temsilen yapılmaktadır, bulunduğu yer ciddi şekilde tılsımlı olup özellikle  gün batımından sonra çalışma yapılması tavsiye edilmez.  

Burada şu notu da unutmayalım, tüm haçlar tılsımlıdır  en güçlü tılsımların başında gelir, 2. sırada ise yılan işareti gelmektedir, yılan tılsımından çok kişinin canının yandığını biliyoruz haç bundan daha tesirlidir, eğer aynı kayada yada aynı bölgede hem yılan hemde haç varsa oradaki malı almanız neredeyse imkansızdır.

haç kaya

Diğer Tecrübeler: Nalın ortasında  haç varsa  burada mağara vardır bu mağaranın iki yerde parası olup mağaranın içinde sağa doğru çıkılan dar bir geçit vardır  bu dar geçidin  içinde 3 yığın halinde parayı görürsün zaten bu geçitte sağ duvarda ok işareti mahzen girişini gösterir  mahzenden düz giremezsin  yan gelip önce bir omuzunu sokar öyle geçersin,  mahzene indikten sonra 2 oda göreceksin sağ odada kocaman bir yalak taşı vardır tıpkı çeşmelerin önündeki yalak taşları gibi   bu taşın içi som altınla doludur üzeri açıktır.

Diğer Tecrübe: Kaya altında haç çıkarsa bu doğru yerdesiniz demektir bu dos doğru yemin işaretidir bu mezar 2 katlı olup 1. mezarın altında giriş kapağı vardır, kapak kaldırıldığında 7 basamaklı merdivenle inilir 3. basamak tuzaklı-dır, dikkat burada kaval kemiğinizi kırabilirsiniz.  tuzağı bertaraf edip girersen 1 oda dolusu variyet le karşılaşırsın.

Bir Tecrübe Daha: Daire içinde haç varsa bu günün saati ile alakalıdır, günün hangi saatinde güneşe doğru gideceğini anlatır en erken 10 en geç öğleden sonra 16 arasıdır;  bu yönde belirgin bir kaya vardır tıpkı lahit gibi görünür biz buna tepsi kaya deriz  bu kayanın üzeri kanepe gibi düzdür yanları murç izleriyle doludur   burada devasa büyüklükte mezar olup 4 metre derinliktedir.

Haç define işareti devamı

En az 10 çeşit haç vardır  aile putuna benzeyen kalın kolları ve bacakları olan haçlar papaz mahzenine işarettir, bulunduğu yerdeki ark takip edilirse direk papaz mahzenine gidersin burada 4 oda vardır, baş papazın mezarı yardımcısının mezarı, kilise eşyaları, birde boş oda vardır.  kilise eşyaları arasında çan vardır dikkat edin çana zarar vermeyin çok değerlidir. Tüm haçlar hakkında bilgi edinin

Diğer Çözüm: Eski evlerin dış cephesinde haç varsa dikkate almayın  bu evi kötülüklerden korumak için yapılmaktadır Define ile alakası yoktur; evin içinde oda içerisinde haç varsa işte bu Define işaretidir, meblağ yukarıdadır, taban tarafta aramayın; mesela eşiklik yada zemin altına kulak verme, mal üst tarafta olup  üzeri ya horasan sıvadır, yada yapı taşlarının içindedir, bu tür gömüler dedektör ile rahatça alınabilir.. bu  anlatım ev tabanında define yoktur anlamına gelmesin, duvarda haç varsa meblağ yukarıdadır burayı ayırt etmelisiniz.

Diğer Çözüm: Büyük haç varsa burada zirve tepe vardır, bu tepeye put dağı denir. Put dağının tepesi kadın memesi gibidir.  dağın yarma yapan yerinden altına girilir. Giriş kapısı üzerinde murçlanmış tabiattan olma büyük bir kaya vardır, altı giriştir. İç odalarda kazanlar, siniler, tepsiler, ev eşyaları, heykeller ne ararsan vardır.  buradaki ayrıntı haç put haçı değildir ama dağ put dağıdır. Kaynak Define Sohbeti MendereS izinsiz kopyalanamaz başka yerde yayınlanamaz… bir başka makalede görüşmek üzere esen kalın.

Yorumlar
 1. Ahmet dedi ki:

  Menderes bey bana ulaşırsanız sevinirim.

  1. Anonim dedi ki:

   Slm bayım bende güzel işaret vardır

 2. Ahmet dedi ki:

  Mail den yazarsan iyi olur abi. Çünkü sayfaya kayıtlı değilim. Bekliyorum.

  1. Yılmaz dedi ki:

   Ahmet bey size Ben yardımcı olayım. Her türlü işaretin çözümünü yüzde yüz yaparım. Resimin bir vidyosunu at bende size noktayı vereyim. Numaram. 0531225

   1. Fatih dedi ki:

    Bende tavuklu civciv birsürü haç işareti ve yılan resmi var yardımcı olacak var mı

   2. Fatih dedi ki:

    Bana yaz acil

   3. Mesut dedi ki:

    Size bi işaret yollasam aciklarmisiniz

   4. Anonim dedi ki:

    Bi işaret yollasam coze bılurmsn

    1. MendereS dedi ki:

     https://defineavcilari.com/

     forumdan sorun çözmeye çalışırız.

   5. Ufuk dedi ki:

    Benim le iletişim e geçin kimsenin çözemediği iki tane haç işareti var

   6. Mehmet dedi ki:

    Slm bir yer buldukta kayalık büyük ihtimalle mezarlık yerleri yukardan bir havalandirma gibi bir delik bulduk kamerayı saldik aşağıya bir metre kadar gitti kayada bir hac işareti göründü acaba nedir bu

 3. Mn dedi ki:

  Yilmaz bey sag ayak isaretinin önünde haç isareti bulunuyorsa nedir anlami

 4. Fatih dedi ki:

  Bende kaz ayağı haçı hemen yanında halka ve halkanın altında ok işareti var bu ne anlama gelir bu bahsettiğim haclardan 3 tane var ve hepsi de de aynı işaretler var farklı yönleri gösteren

 5. Erhan dedi ki:

  Benim elimde iki ayak ters yönlere bakıyor.üstteki ayağın yanında baldırdan aşağıya doğru komple bir ayak ve alttaki ayağın yanındada bir adet mızrak işareti var

 6. Mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar hac işareti var ve hemen arkasında mezar var buna bir anlam veremedim yardımcı olurmususunuz sağolun

 7. Mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar hac işareti var ve hemen arkasında mezar var buna bir anlam veremedim yardımcı olurmusunuz tşk ederim numaram 0532378

  1. Anonim dedi ki:

   Bana yardım edermisin